все о природе
природа українською природа по-русски
Великі кішки
Великі ссавці
Малі ссавці
Мавпи і шимпанзе
Домашні улюбленці
Історія всесвіту
Планета Земля
Клімат і погода
Енергія
Рух і сила
Океани
Річки
Тропічні рослини
Стихії і їх наслідки
Природа і здоров'я
Охорона довкілля
Екологія
Экосистемы
Відновлення саду після зими
Загибель всієї надземної системи
Часткове ушкодження надземної системи

 наш лінк:

 talktowebmaster[]gmail.com

додатково:
Посилання
Карта сайту


Океани


Майже 3/4 землі є під покривом води. Є 4 великих океани: Тихий, Атлантичний, Індійський, які сходяться в південному океані навколо Антарктики, і менший - Льодовитий. Також є дуже багато водойм, які називаються морями, наприклад Середземне, Балтійське, Чорне море. Поки що дно океану є таке ж загадкове, як і поверхня Марсу. Теперішні обстеження океану показали, що рельєф дна океану такий різноманітний, як і на континентах: високі гори, рівнини, глибокі западини.

Факти про узбережжя

 • Береги які розмиваються
  В деяких місцях, особливо на мисах, берег є змитий ударами хвиль об камені. Пагорби розмиваються на прямовисті скелі, залишаючи після себе платформи з каменю, які омиваються хвилями і випадковими окремими купами каміння.

  океан фото

 • Піщані береги
  В інших місцях, особливо в затоках, змита порода залягає і утворює піщані і галькові пляжі і обмілини в гирлах річок
 • Потоки
  В більшості місць море піднімається і опускається двічі на день. Ці явища створені тягою місячної гравітації, яка створює припливну хвилю з зібраної води з іншого кінця світу. Відповідно до того як земля обертається під місяцем на протязі дня так і приплив рухається навколо світу

  Факти про дно океану

 • Дослідження океанського дна
  Останніх 30 років обстеження, які робляться за допомогою ультразвукового обладнання і підводних лодок-роботів, дозволили океанографам дослідити океанську воду, щоб створити детальні карти океанського дна.
 • Мілкий Берег
  Навколо краю кожного океану є шельф мілкої води, що називається континентальний шельф. На краях цього шельфу океанське дно переходить в глибоке океанське дно або "рівну безодню".
 • Морські гори
  Безодні не повністю рівні, вони мають западини, особливо в Тихому океані, з високими горами, які відомі як морські гори, які в висоту сягають тисячі футів. Місця ж в яких є рівновершинні морські гори можуть перетворюватись на рівнину.

  Дані про океани

 • Площа моря
  Море покриває більше як 361 млрд. кв. км покриву землі. Найбільший океан є Тихий, площею більше 165 млн. кв. км, більш ніж 3 частина земного покриву.
 • Об'єм води
  В океанах є 1.35 мільярди куб. км води
 • Найглибша точка
  Найглибша точка земного покриву є Маріанська западина в Тихому океані, яка становить 10920 метрів в глибину.

  Сонарна система сканує океанське дно, посилаючи високочастотні сигнали. Час, який займає сигнал, щоб дійти і вернутись ехом назад з океанського дна показує наскільки є глибоким океан.

 • копіювання матеріалів дозволене тільки з прямим гіперпосиланням на allnature.org.ua!

  © allnature.org.ua from 2009 - все о природе. - все про природу.