все о природе
природа українською природа по-русски
Великі кішки
Великі ссавці
Малі ссавці
Мавпи і шимпанзе
Домашні улюбленці
Історія всесвіту
Планета Земля
Клімат і погода
Енергія
Рух і сила
Океани
Річки
Тропічні рослини
Стихії і їх наслідки
Природа і здоров'я
Охорона довкілля
Екологія
Экосистемы
Відновлення саду після зими
Загибель всієї надземної системи
Часткове ушкодження надземної системи

 наш лінк:

 talktowebmaster[]gmail.com

додатково:
Посилання
Карта сайту


Екосистеми


Одне з основних понять екології - це екологічна система. Екосистема - це природний комплекс, який утворений живими організмами та середовищем їх проживання. Вони пов'язані між собою обміном речовин і енергії.

Прикладом екосистеми наприклад може бути ставок в якому живуть рослини, риби та інші мікроорганізми. Іншими прикладами можуть бути луг, ліс, океан. Екосистеми існують скрізь - у воді і на землі, в сухих і вологих районах, в холодних і жарких місцевостях.

Екологічна система включає в себе сукупність популяцій різних видів рослин, тварин і мікробів. Вони взаємодіють між собою і навколишнім середовищем таким чином, що ця сукупність зберігається протягом необмеженого часу.

Усі екосистеми при зовнішньому впливі, що виводить систему зі стану стійкої рівноваги, зміщують рівновагу в напрямку, при якому ефект зовнішнього впливу послаблюється. Це принцип Лешательє - Брауна.

Найбільша природна екосистемою на Землі можна вважати біосферу. Кордон між великою екосистемою і біосферою є, але він скоріше умовний. Різниця між ними лише в такій характеристиці біосфери, як глобальність і велика умовна замкнутість. Інші ж екосистеми Землі речовинно практично не замкнуті.

Будь-яку екосистему можна визначити як більш-менш специфічне угруповання рослин і тварин, що взаємодіють один з одним і з середовищем. Чіткі межі між екосистемами зустрічаються рідко, зазвичай між ними знаходиться зона зі своїми особливостями.

копіювання матеріалів дозволене тільки з прямим гіперпосиланням на allnature.org.ua!

© allnature.org.ua from 2009 - все о природе. - все про природу.