все о природе
природа українською природа по-русски
Великі кішки
Великі ссавці
Малі ссавці
Мавпи і шимпанзе
Домашні улюбленці
Історія всесвіту
Планета Земля
Клімат і погода
Енергія
Рух і сила
Океани
Річки
Тропічні рослини
Стихії і їх наслідки
Природа і здоров'я
Охорона довкілля
Екологія
Экосистемы
Відновлення саду після зими
Загибель всієї надземної системи
Часткове ушкодження надземної системи

 наш лінк:

 talktowebmaster[]gmail.com

додатково:
Посилання
Карта сайту


Відновлення саду після зими


Низькі зимові температури в нашій країні є основною причиною, від якої залежать стан і довговічність плодових і ягідних культур. Температури повітря мінус 25 - 30 є згубними для крон ряду сортів яблуні, що районують.

Ступінь підмерзання садових рослин залежить від багатьох причин. Наприклад, великий урожай завжди послаблює дерево або кущ. Якщо при цьому влітку або осінню наголошується нестача вологи, то дерева йдуть в зиму ослабленими. Якщо друга половина літа або осені дощова, то прирости поточного року затягують ріст, погано готуються до зими і сильно підмерзають. Взимку за таких умов особливо часто спостерігається загибель кори в розвилках основних скелетних гілок і на штамбі.

Сонячні опіки сильно ушкоджують плодові дерева в лютому - березні в роки з високою сонячною інсоляцією. Цьому сприяє ще і погане дозрівання тканин в літньо-осінній період попереднього року.

Призводять до зниження зимостійкості рослини і такі на перший погляд неістотні причини: затримка із зніманням плодів з дерева, надмірна кількість добрива мінерального азоту або внесення великих доз органічних добрив, надмірно сильне обрізання, що викликало затяжний ріст, опадання листя від високої сухості повітря або від застосування високих доз позакореневої підгодівлі або деяких хімікатів.

Після суворої зими садівник має бути готовий до робіт по відновленню насаджень. Буває і так, що саджанці в зимовому прикопуванні і молоді дерева, висаджені в сад, гинуть навіть в теплі зими з високим сніговим покривом. Відбувається це через те, що коренева система і восени і зимою продовжує активно працювати. В заснування штамбу дерева або вище за кореневу шийку на корі з'являється тріщина. До весни в рану проникають спори гриба і посилюють пошкодження. Зазвичай це буває тоді, коли в саду багато снігу і грунт на всю зиму перебуває в талому стані.

копіювання матеріалів дозволене тільки з прямим гіперпосиланням на allnature.org.ua!

© allnature.org.ua from 2009 - все о природе. - все про природу.