Малі ссавці

Ссавці бувають різних форм і розмірів і живуть на різних територіях – від крижаної Арктики – до жаркої пустелі. Такі ссавці, як риби, птахи, амфібії і рептилії є хребетними – тваринами зі спинним мозком. Це насправді означає, що вони мають кісткові скелети всередині своїх тіл, які роблять сильною будову тіла що служить для утримання рівноваги. Крім спинного хребта у ссавців є дві пари кінцівок, череп, в якому міститься мозок, очі, вуха і ніс, і також серце, легені і кишки в ребрах.

Факти про ссавців

  • теплокровні
    ссавці є ендотермічними (теплокровні), а рептилії – екзотермічні (холоднокровні). Це не означає, що кров рептилій обов’язково повинна бути холодною. Це тільки означає, що ссавці здатні підтримувати свою кров і тіло в однаковій температурі постійно – ось чому вони можуть вижити в настільки різних місцевостях.
  • діти
    всі ссавці розпочинають своє життя, як крихітне яйце всередині тіла матері. Більшість молодих ссавців розвивається всередині тіл своїх матерів доти, доки вони не народяться, як діти. Дуже мало дітей ссавців можуть самостійно справлятися після народження і тому більшість потребує піклування батьків. Людські діти, для прикладу, теж потребують догляду протягом багатьох років.
  • ссавці, які відкладають яйця
    деякі ссавці які живуть в Австралії, наприклад качконоси, відкладають яйця замість народження дітей.
  • сила молока
    на відміну від інших тварин, матері ссавців годують своїх дітей молоком, аж поки вони не зможуть добувати їжу самостійно. Молоко дає дітям всі необхідні вітаміни та протеїни для росту.
  • годування молоком
    чим більше матір в ссавців має дітей, тим більше вона має пар сосків. Люди, для прикладу, мають лише одну пару, а свині – аж сім пар.
  • великі і маленькі
    найбільшим ссавцем є голубий кит – довжиною в 30 м і вагою в 150000 кг
    найменшим ссавцем є етруська землерийка, вона навіть менша за Ваш великий палець і важить всього лише 1,5 г
  • хутряний покрив
    всі ссавці мають хутряний покрив, навіть якщо у них лише декілька пасем, як в людей, носорогів і китів. Хутро потрібне для забезпечення тваринам тепла.
  • розумні створіння
    порівнюючи з іншими тваринами, більшістю мозку ссавців складає сіра речовина – ця частина мозку відповідає за поведінку. В людей і в мавп ця пропорція є найбільшою.

Факти про гризунів

  • гризуни
    існує понад 1700 видів гризунів, включаючи щурів, мишей, кролів і морських свинок.
  • передні зуби
    усі гризуни мають дві пари зубів спереду, які постійно ростуть, а також гострі ікла для гризіння.

Усі маленькі ссавці грають важливу роль у екосистемах, хоча вони зазвичай не викликають такої уваги, як їх великі родичі. Вони можуть бути джерелом їжі для інших тварин, розповсюджувати насіння рослин та контролювати популяції комах. На жаль, багато малих ссавців знаходяться під загрозою вимирання через знищення природного середовища та поінформованості людей про їх важливість. Охорона та дослідження цих тварин є важливими завданнями для збереження природної різноманітності та підтримання балансу в екосистемах.

Оновлено, Оригінал опубліковано в 2008 році.

Залишити відповідь