все о природе
природа українською природа по-русски
Великі кішки
Великі ссавці
Малі ссавці
Мавпи і шимпанзе
Домашні улюбленці
Історія всесвіту
Планета Земля
Клімат і погода
Енергія
Рух і сила
Океани
Річки
Тропічні рослини
Стихії і їх наслідки
Природа і здоров'я
Охорона довкілля
Екологія
Экосистемы
Відновлення саду після зими
Загибель всієї надземної системи
Часткове ушкодження надземної системи

 наш лінк:

 talktowebmaster[]gmail.com

додатково:
Посилання
Карта сайту


Домашні улюбленці


Люди заводять тварин вже багато тисяч років, деколи для допомоги в певних справах, деколи як компаньйонів, деколи просто щоб ними милуватись. Собаки були вперше використані більше дванадцяти тисяч років назад для допомоги в мисливстві і з того часу багато інших тварин заводили як домашніх улюбленців, наприклад котів, пташок, хом'яків, свиней, коней і багато інших. Зараз набагато більше власників тваринок, ніж було раніше - мільйони тварин живуть в домах у цілому світі, але через це зараз близько 500 млн. котів є бездомними.

коти фото

Факти про котів

 • єгипетські коти
  Стародавні єгиптяни заводили котів, щоб лапати мишей ще 3,5 тисячі років тому. Пізніше єгиптяни вирішили, що коти священні.
 • шершаві язики
  Язик кота покритий своєрідною "щетиною", яка допомагає йому хлебтати рідину та їжу і вилизувати себе як гребінцем.
 • котяче дрімання
  Коти проводять багато часу у сні коротко дрімаючи. Але вони можуть прокинутися і бути відразу готовими до дії.
 • котяче потомство
  Більшість котів готові бути матерями коли їм по 10 місяців, але багато власників не дозволяють їм розмножуватися. Коти вагітні 9 тижнів, а народжують за один раз 2-5 котів. Є багато різних видів котів - від простих і аж до сіамських та персидських котів.

  Собаки

  Існує більше 130 різних порід собак, але всі вони походять від вовка і тому мають багато вовчих рис: рухи тіла, захист території, ховання кісток і т.д.

  Деякі улюбленці є насправді мисливськими собаками, як наприклад тер'єри. Великі кігті та сильні зуби тер'єри використовують щоб вигнати щурів, кроликів та борсуків з землі, а їх назва походить від латинського "terra" - для землі.

  Багато порід собак походять від мисливських, наприклад сетери, пойнтери і ретрівери. Коли червоний сеттер нападає на птаха, то завмирає, висовуючи свій ніс в сторону птаха, допомагаючи мисливцю.

  Сенбернари застосовуються у допомозі - їх тренують в монастирі Грейт Ст.Бернар Пасс у Швейцарії, щоб рятувати людей які загубилися в навколишніх горах.

  Хом'яки

  Всі види хом'яків, від простого дикого, якого знайшли в Сирії в 1930 р., до золотих, живуть 2 або 3 роки. Золоті хом'яки - це невеликий різновид - саме їх тримають вдома.

  Факти про рибу

 • тропічна риба
  Маленьку тропічну рибу, таку як риба-метелик, риба-ангел та інших тримають за яскраві кольори. Однак вони живуть тільки в теплій воді, тому їх тримають в ємкостях з підігрівом.
 • смертельна риба
  Деякі люди люблять тримати піраній з Амазонки. Вони мають гострі зуби, дуже ненажерливі, атакують зграєю і їдять доволі великих тварин.

  риби фото

  Найвідомішими з усіх риб-улюбленців є золоті рибки. Вони походять від простого кольорового карпа і вирощувалися вони китайцями та японцями.

  Цікаві дані про улюбленців

 • найбільший собака
  Найвищим собакою є ірландський вовк висотою 110 см
 • найважчий собака
  Найважчий собака - сенбернар - вагою 90 кг
 • найменший собака
  Найменшим собакою є йоркширський тер'єр - він важить менше 500 г
 • вік котів
  Коти можуть жити до 20 років
 • крихітна риба
  Розмір найменшої риби є меншим 12 мм

 • копіювання матеріалів дозволене тільки з прямим гіперпосиланням на allnature.org.ua!

  © allnature.org.ua from 2009 - все о природе. - все про природу.